Posty w: praca dyplomowa

Typografia w pracach dyplomowych

Typografia jest dosyć obszernym zagadnieniem, ogólnie rzecz ujmując dotyczącym problemu użycia znaków pisarskich w dokumentach (zob. typografia). Poniżej prezentuję informacje, które wydają mi się najważniejsze z punktu widzenia osoby piszącej pracę dyplomową (a także prace zaliczeniowe itp.).

Ważne: z przyczyn oczywistych zawsze należy dostosować się do stylu, który ewentualnie narzucić może promotor/opiekun naukowy.

Formatowanie bibliografii

W każdej pracy dyplomowej, naukowej a nawet zaliczeniowej posługujemy się lub przynajmniej inspirujemy cudzą pracą. Poniżej pokrótce opisuję, w jaki sposób należy umieszczać przypisy bibliograficzne.

W skrócie: jeżeli przygotowujesz bibliografię niewłaściwie, to przynajmniej bądź konsekwentny w popełnianiu błędów i niech cała wygląda jednolicie.

Przykładowa praca zaliczeniowa

Zamieszczam dla Państwa jedną z moich prac zaliczeniowych. Nie stawiam jej za wzór. Chcę, by była pewną wskazówką, gdy będą Państwo przygotowywać swoje prace. W internecie znaleźć można prace na bardzo różnym poziomie. Niektóre są bardzo dobre, niestety chyba więcej jest dramatycznie słabych. Bez konsultacji z prowadzącym nie zawsze będą Państwo wiedzieć, który styl jest ,,lepszy'', a który ,,gorszy''. Praca którą udostępniam została już ,,zaliczona'', można więc przypuszczać, że jest pracą przynajmniej akceptowalną.