Posty w: lifehacks

Zamiana klawisza Ctrl i Caps Lock

Zastanawiałeś się kiedyś, jak zamienić klawisze Caps Lock i Control pod Windowsem 7? Ponieważ moim ulubionym edytorem tekstu jest emacs, klawisz control jest u mnie w ciągłym użytku. Zresztą, wiele skrótów wykorzystuje ten klawisz, który z niewiadomych powodów często jest w niewygodnym miejscu (jak na przykład w moim służbowym laptopie). Dlatego też pierwszą rzeczą, której szukałem po wymuszonej przesiadce na system Windows było jak zamienić klawisze Caps Lock i Control. A oto sposób.

Skróty klawiszowe w Windows - narzędzie w Pythonie

Korzystałaś kiedyś z StumpWM? Jeśli tak, to wiesz, jak wygodna może być praca z systemem okienkowym bez użycia myszy. Jeśli masz dużo do zrobienia, to każda chwila się liczy i szkoda czasu na walkę z myszą, szukanie ,bookmarków', skrótów do aplikacji itd. Ponieważ nie znalazłem narzędzia, które by mnie satysfakcjonowało, napisałem sobie narzędzie do bookmarków, uruchamiania aplikacji itd przy pomocy ,,skrótów'' klawiszowych. Poniżej prezentuję jak działa i zamieszczam kod źródłowy, żebyś też mógł sobie usprawnić pracę. Przy okazji możesz potraktować to jako tutorial (wprowadzenie?) do języka Python, PyQt, klas w Pythonie, obsługi wyjątków, uruchamiania innych procesów i poleceń systemowych, regexpów itd:) Z tego powodu opiszę też krok po kroku, jak program działa.

Efektywne przeszukiwanie poczty w Outlooku 2010

Zdażyło Ci się denerwować wyszukując maili w Outlooku? Podstawowe przeszukiwanie poczty zwraca (domyślnie) maksymalnie około 100 wyników, więc jeśli otrzymujemy/wysyłamy dużo poczty, to musimy mocno zawężać kryteria wyszukiwania. Słowa kluczowe, ułatwiające zawężenie kryterium wyszukiwania, łatwo znaleźć dla wersji angielskiej Outlooka. Ale jak wyszukać wiadomości w polskiej wersji Outlooka? Na szczęście Microsoft publikuje listę kryteriów wyszukiwania na swojej stronie. Ponizej przestawiam jej skrót na tyle krótki, by mieścił się na 1 stronie wydruku.