Posty w: ściąga

Org mode - ściągawka

Pisząc o emacsie wspominałem, że posiada kompatybilny z GTD tryb do zarządzania czasem, listami TODO i wieloma innymi rzeczami - org-mode. Sam tryb godny jest poświęcenia osobnego wpisu, a raczej całego portalu (zresztą, nie jednego). Na razie zamieszczam tylko ściągawkę dla tych, którzy dopiero się uczą.

Fortran - ściąga

Chociaż ani fortran ani emacs nie sa najpopularniejsze wśród dzisiejszych użytkowników komputerów, mam nadzieję, że przyda się komuś ściąga skrótów klawiszowych do fortran-mode. Znajdziesz ją poniżej.

Linux, AIX, Solaris - wspólna ściąga?

Jesteś specjalistą od Linuxa, AIXa, Solarisa etc? Potrzebowałeś zrobić coś na pozostałych systemach? Więc wiesz, że (niestety) okazuje się, że choć wszystkie mają wspólne korzenie, to są między nimi różnice.

Na stronie http://bhami.com/rosetta.html znajduje się zestawienie popularnych komend i cech systemów UNIXo-podobnych. 

Mam nadzieję, że komuś też się to przyda.

Wzory ze statystyki opisowej

W załączonym dokumencie przedstawiam zestawienie podstawowych wzorów do kursu statystyki opisowej na kierunkach ekonomicznych w mojej ulubionej formie:) 

Wzory z podstaw statystyki dla informatyków

W załączonym dokumencie znajduje się pierwsza wersja zestawienia podstawowych wzorów do kursu statystyki opisowej na kierunkach informatycznych w formie ściągawki.